Les Benjamins x Beşiktaş İşbirliği

 

Senenin ilk moda haberinlerinden birini bir Türk işbirliğiyle açıyoruz. Geçen sene sık sık işbirliklerinden bahsederken 2017’de Türk işbirliklerinin arttığından da bahsetmiştik.  Türkiye’nin üç büyük futbol takımından biriyle bir Türk tasarım markasını buluşturması açısından bu işbirliği oldukça sıradışı olmuş diyebiliriz.

 2018’in İlk Türk İşbirliği

Modayı yakından takip edenler Les Benjamins’i mutlaka duymuştur. Bünyamin Aydın’ın kurduğu Les Benjamins markası sokak stilini yansıtan 2011 çıkışlı bir erkek giyim markası. Tişörtlerle başlayan Les Benjamins, 7 yıl içinde aksesuarlardan pantolonlara hatta ceketlere kadar ürün çeşitlerini arttırdı. Bünyamın Aydın’ın doğu-batı kültürü olarak tanımladığı markasının parçalarını incelediğimizde sıklıkla Osmanlı- Türk ilhamlı desenlere rastlıyoruz.  Les Benjamins butik bir marka gibi görünse de Türkiye ve globalde 200’ün üzerinde satış noktasında bulunan bir marka bunların içinde Saks ve Rinascente gibi önemli isimler de var.

Bu sefer ise marka iddialı bir işbirliği ile 2018’e merhaba diyor. Beşiktaş ile yaptığı işbirliği markanın butik bir marka olmanın da ötesinde, Türkiye’de etkili bir marka olduğunu gösteriyor.

Koleksiyonu incelediğimizde siyah, beyaz ve bordo renklerinin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Materyal olarak ise kotondan kadifeye geniş bir kumaş yelpazesi kullanılmış. Les Benjamins, Beşiktaş’la olan bu işbirliği için takımın 100 yılı aşkın arşivlerini tarayıp logosundan, tarihsel mirasına kadar takımın ikonik anlarından referans almış.

Beşiktaşlıların çok seveceği bu koleksiyonun çoğunluğu  saatler içinde satılmış olsa da hala bazı parçalar markanın sitesinde satışta. 85 TL’den başlayarak 450 TL’ye kadar çıkan bu koleksiyonu Beşiktaşlıların üzerinde görmeye hazır olun.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.