Kenzo Son Kampanyasında Britney Spears İle Çalıştı

Kenzo’nun kreatif direktörleri Carol Lim ve Humberto Leon son kampanyalarında Britney Spears ile çalışmayı seçtiler. Peter Lindbergh tarafından fotoğraflanan Britney Spears’in bu geri dönüşünü neye borçluyuz?

La Collection Memento

Kenzo ilk Memento koleksiyonunu 2017 yılında yarattı. Arşivlerden ilham alan bu koleksiyonda yaratıcı ikili, Kenzo’nun kurucusu Kenzo Takada’nın vizyoner tasarımlarını bugüne uyarlıyor. Bu yıl çıkan Memento N°2 ise markanın ilk defa 1986 yılında piyasaya sürülen denim koleksiyonu Kenzo Jeans’e gönderme yapıyor.

Konu denim olunca markanın Britney Spears’e teklif götürmesi oldukça anlaşılır bir durum. Nitekim Britney tam bir denimsever, hatta baştan aşağı denim giyinme modasının öncüsü desek yanlış olmaz.

Bir pop ikonu olarak dünyayı sarstığı dönemde kendi tarzı ile genç kızların dolaplarını değiştirmeyi başaran Britney, son yıllarda sakin bir yaşam süren bir anne imajı çiziyordu. Bu reklam kampanyası ile Britney “Bir yere gitmiyorum hala buralardayım” der gibi. Britney kariyerinde birçok şey yaptı ama ilk defa bir lüks markasının yüzü oldu!

Britney Spears Kenzo La Collection Memento

Bakalım Britney hayranları bu koleksiyonu beğenecekler mi.

 

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

2 yorum
  1. Neslimizin en büyük pop ikonu.. Kenzo ile anlaşması kesinlikle mükemmel bir adım.. Kenzo için de böyle güçlü bir ikonla çalışmak önemli bir olay. Britney efsaneleşen statüsünü lüks bir moda markası ile harmanlayarak çok başarılı bir adım atıyor bence, tebrikler..

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.