Jimmy Choo x Off-White İşbirliği

Moda haftaları maratonu son sürat devam ederken ve tüm moda dünyası yeni koleksiyonlara odaklanmışken sıradışı bir işbirliği haberi dikkatimizi çekti bugünlerde – Jimmy Choo x Off-White.

Bu işbirliğinin çıkış hikayesi moda dünyasındaki bir dostluğa ve tesadüfe dayanıyor aslında. Jimmy Choo’nun kreatif direktörü Sandra Choo ile Off-White’ın kreatif direktörü Virgil Abloh’un tesadüfen bir partide tanışmasıyla başlayan arkadaşlıkları zamanla ‘Niye ortak bir koleksiyon oluşturmuyoruz? sorusuna dönüşüyor ve 2018 yılında koleksiyon beğenimize sunuluyor.

Jimmy Choo ve Plastik Stilettolar

Peki bu ikilinin işbirliği birbiriyle ne derece uyumlu? Off – White’a baktığımızda 2017’de yıldızı en parlayan markalardan biri olduğunu görüyoruz. Hatta birkaç ay önce sitede oluşturduğumuz ve okuyucularımızın oyladığı ‘Yılın En Öne Çıkan Yabancı Markası’ kategorisinde de Off-White açık ara fark atmıştı. Peki sokak stiliyle özdeşleşen Off-White’ın lüks ve feminen tasarımlarıyla bilinen Jimmy Choo ile işbirliğinden nasıl parçalar göreceğiz?

Koleksiyonu incelediğimizde Off-White’ın sokaktan gelen ilhamının Jimmy Choo’ya güzel bir şekilde adapte olduğunu görüyoruz fakat gözümüze çarpan Off-White’tan çok Jimmy Choo’nun ağırlığını koyduğu bir koleksiyon olduğu. Jimmy Choo ve plastik kelimelerini ilk duyuşta hepimizin aklına biraz önyargılı gelse de yine de stilettolarının plastik materyallerle sarıldığı parçalar favorilerimizden. Diğer bir öne çıkan parça ise dize kadar uzanan botlar.

Sadece ayakkabıdan oluşan bu kapsül koleksiyon mytheresa.com’da satışa çıktı bile. Fiyatları ise 795 ile 1500 Euro arasında değişiyor. Off- White’ın popülaritesinden ötürü satışa çıktığında tamamının satılmasını beklerken My Theresa’da koleksiyonun neredeyse her numarasının stokta olduğunu görmek biraz aklımızı karıştırdı. Belki de artık Rihanna ve Hadid’lerin giymesi bir işbirliğinin başarılı olacağının göstergesi olmaktan çıktı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.