İTÜ ve İpekyol Arasındaki Eğitim İşbirliği

Türkiye’de moda eğitimi on sene öncesine göre çok daha kapsamlı ve yaydın. Yine de moda okullarının şirketlerle güçlü işbirliklerine çok sık rastlamıyoruz. Türk hazır giyiminin önde giden markalarından İpekyol moda tasarımı okuyan öğrencilere yönelik bir proje başlattı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Fashion Institute of Technology’le ortak açtığı moda tasarım bölümü ile ortak projeler yapacağını açıkladı İpekyol.

 

11 Aralık’ta İTÜ ve İpekyol arasında imzalanan protokole göre bu ikiliyi bundan sonra daha sık göreceğiz. İTÜ’nün rektörü Prof. Dr. Karaca bu işbirliğinin akademik ve çalışma dünyasını bir arada yürüterek Türkiye’de üniversite- sanayi işbirlikleri anlamında öncü bir rol üstleneceğini söylüyor. Biz de hak vermeden geçemiyoruz.

Peki Bu Protokol Neleri Kapsıyor?

İTÜ ve İpekyol arasındaki protokol 11 Aralık’ta imzalandı.

İşte bu projenin en merak ettiğimiz kısmı da bu. İpekyol ve İTÜ henüz ortak çalışmaların ne olacağını tam olarak açıklamasa da bazı ipuçları bulabildik. İşbirliğinin proje, yüksek lisans, doktora tezleri ve tasarım projeleri gibi alanlarda uygulanacağı ve yer yer İpekyol çalışanlarına özel profesyonel eğitimlerin de tasarlanacağı şimdilik bilinenler arasında.

İpekyol x İTÜ işbirliğinin bundan sonraki aşamalarını merak ederken yeni yılda Türk moda firmalarının eğitimle ilgili projelerini arttırmasını ve öğrencilerin yolunun bu gibi projelerle daha çok açılmasını umuyoruz.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.