Isko I-skool Denim Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

Denim sektörünün lider üreticisi Isko tarafından başlatılan ve bu sene beşincisi

gerçekleştirilen eğitim projesi I-Skool, geleceğin tasarımcıları ve pazarlama yöneticilerine yönelik iki farklı yarışma düzenliyor.

Yarışmaların ilki “Denim Tasarım Yarışması”, katılan genç tasarımcılardan belirlenen bir tema çerçevesinde tasarımlar yapmaları isteniyor. Bu programın aynı zamanda eğitim ve workshop kısmı da Isko’nun İtalya’daki tasarım merkezinde gerçekleşiyor. Bu senenin teması “Undocumented” ve üzerinde özellikle durulan konu ise sürdürülebilirlik.

Tasarım Yarışması Finalleri

Bu sene “Undocumented” ödülünün kazananı Esmod Seoul’dan Jaeha Im oldu.  Diğer ödüller ise bunlar:

 

  • Best Denim Showpiece Ödülü: Zhuolin Cheng, Academy of Arts & Design, Tsinghua University ;
  • Certified Responsible Innovation Ödülü: Nikita Sugiyanti Dompig, AMFI – Amsterdam Fashion Institute ;
  • Alternative Fibers Ödülü: Andrea Grossi, Polimoda
  • Reca Award: Nikita Sugiyanti Dompig , AMFI – Amsterdam Fashion Institute. Reca Group tarafından verilen bu ödül 3000 euro değerinde ve kazanan kişinin markasının aksesuar (etiket vb) koleksiyonunu çıkarmasına destek oluyor
  • Lectra Ödülü: Maria Capellaro , NABA. Lectra kazanan kişiye 1 Kaledo Style® lisansı ve bu programı kullanabilmek için eğitim ödülü veriyor.
  • Sustainable & Circular Design (Sürdürülebilir ve döngüsel tasarım) Ödülü:Lucila Nair Pieres, Istituto Marangoni. Riri Group kazanan kişinin bir yıllık fermuar ve düğme ihtiyacını karşılıyor.
  • Vogue Talents Special Mention:  Rui Zhao,  Beijing Institute of Fashion Technology. Kazanan öğrencinin tasarımları Milano Moda Haftası kapsamında  Vogue Talents etkinliğinde sergilenecek.

 

Marketing (pazarlama) Ödülleri:

 

Isko’yu gençlere verdiği destekten ötürü kutluyor, önümüzdeki senenin temasını heyecanla bekliyoruz.

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.