Gucci Çin Yeni Yılı İçin Kapsül Koleksiyon Çıkardı

16 Şubat’ta başlayacak Çin yeni yılı artık tüm dünyada kutlanıyor. Horoz yılını geride bırakırken köpek yılına gireceğimiz önümüzdeki günlerde moda dünyası da Çin yeni yılı vesilesiyle Çinli müşterilere özel projelerini sunmaya başladı. Bunlardan bu sezon en dikkat çekenleri arasında Gucci’nin köpek yılına özel hazırladığı “Year of Dog” yani “Köpek Yılı Koleksiyonu” oldu.

Alessandro Michele’nin Gucci koleksiyonlarında bir süredir kaplan, yılan gibi hayvan motiflerini kullandığını görüyorduk. Bu çılgınlığa bir de köpekleri ekliyoruz. Tüm bunun yanı sıra bu özel koleksiyonun oluşturulması tabii ki aynı zamanda stratejik bir karar. Çin’in lüks tüketiminde etkili bir ülke olması bu gibi koleksiyonların çıkması için başlıca sebep. Son dönemlerde yurtdışında birçok departman mağaza ve marka da bu dönemde Çinli tüketicileri çekmek için indirim ve özel avantajlar uyguluyor.

Alessandro Michele ve Unskilled Worker İşbirliği

Koleksiyonu incelediğimizde ise yine eğlenceli ve yaratıcı Alessandro Michele tasarımları görüyoruz. Çantalar, denim pantolonlar, kazaklar, tişörtler ve aksesuarlar da olmak üzere neredeyse her parçayı kapsayan bir kapsül koleksiyon olmuş. Toplam 63 parçadan oluşan bu koleksiyonun neredeyse her parçasında köpek figürüne rastlıyoruz. Hatta parçalardaki Pug cinsi köpekler de Michele’nin kendi köpeklerinin çizimleri. Çizimleri yapan ise Unskilled Worker olarak tanıdığımız Londra’lı illüstratör Helen Downie. Bu Michele ve Downie’nin ilk işbirliği değil, ikilinin ilk ortak projesi 2015 yılına dayanıyor. Kimbilir belki de Michele’nin köpekleriyle Choupette’den sonra yeni bir fenomen doğabilir.

 

Çizimleri köpekten çok kediye benzese de bu koleksiyonun çok konuşulacağı kesin

Bu kapsül koleksiyonu satın almak isterseniz seçili Gucci mağazalarına bakabilir veya Gucci’nin online mağazasına göz atabilirsiniz.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.