Dolce & Gabbana ile Yeniden Alta Moda

 

Couture defilelerinin ardından temmuz ayının en sevdiğimiz etkinliklerinden birine geldi sıra- Dolce & Gabbana ile Alta Moda’ya. Alta Moda, markanın 6 yıl önce yarattığı couture koleksiyonu tanıtmak için her sene organize edilen bir çeşit şov. Geçtiğimiz yıllarda Palermo, Venedik, Capri, Napoli ve Tokyo’da yapılan Alta Moda’ya bu sene de Como ev sahipliği yaptı.

Como Gölü’nün kenarında bir villanın bahçesinde yapılan Alta Moda’da her sene en az sergilenen kıyafetler kadar mekan seçimi de dikkatleri üzerine topluyor.

Kıyafetlere baktığımızda Alta Moda’nın alıştığımız şaaşaasını görüyoruz. Markanın bu seneki ilhamı Alessandro Manzoni tarafından 19. yüzyılda yazılmış ‘The Betrothed’ adlı romandı. Alta Moda’nın ağır ve sofistike alıştığımız parçalarına ek olarak bu sene podyumda işlemeli pantolon ve ceket takımları da görmek bizi şaşırttı. Her sene olduğu gibi bu sene de  bol miktarda Dolce& Gabbana’nın İtalyan köklerine ait referanslar gördük. Taçlar, tüyler, işlemeler ve barok parçalar derken 100’ün üstünde look’un sergilendiği Alta Moda’nın bu seneki podyumunda sıradışı isimler de vardı. Son dönemlerde 90’lı yılların top modellerini yeniden podyuma çıkarma furyasına uyan Dolce& Gabbana podyumlarında Helena Christensen ve Naomi Campbell vardı.

Lady Kitty Spencer

Bir başka ilgi çekici nokta ise şu sıralar adından çok bahsettiren Lady Diana’nın yeğeni Lady Kitty Spencer’ın da podyumda yürümesi oldu. Tıpkı geçen hafta Miu Miu Resort koleksiyonunda olduğu gibi podyumlarda modellerle birlikte, model olmayanların yürümesi önümüzdeki günlerin yeni trendi mi olacak?

*Önceki senelerin Alta Moda’larını okumak için tıklayınız.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.