Chiara Ferragni CEO Oluyor

Moda dünyasının kuşkusuz en önemli influencerlarından olan Chiara Ferragni’den yeni haberler var.

Chiara’nın eski erkek arkadaşı ve ortağı olan Riccardo Pozzoli, ayrılmalarına rağmen The Blonde Salad’ın CEO’su olarak görevine devam ediyordu. Bu hafta itibariyle The Blonde Salad’dan ayrılan Riccardo’nun yerine CEO olarak Chiara’nın geçeceği haberini aldık.

 

30 Milyon Euro’luk Influencer

Bir blogger’dan 30 milyon euro değerinde bir influencer’a dönüşen Chiara, The Blonde Salad’ın başlangıcından beri Riccardo ile birlikte çalışıyordu. Riccardo’nun artık küçük bir hisse ile şirket içinde varolacağı açıklandı. Riccardo sonrası şirketi ile ilginç açıklamalarda bulunan Chiara’nın The Blonde Salad’ı daha da yukarılara taşımaya kararlı olduğu belli.

“Şu ana kadar yönetimimiz aile şirketi tarzındaydı çünkü bu işe başladığımda henüz 20 yaşındaydım. 26 yaşındayken instagram açıldı ve The Blonde Salad kısa sürede fenomen oldu. O dönemler CEO’luk gibi bir yükü almaya hazır değildim ama artık olgunlaştığımı ve şirkette daha iyi yönetilmesi gereken konular olduğunu farkettim”. Chiara’nın kurduğu cümlelerden The Blonde Salad’da daha fazla sorumluluk almaya hazır olduğu belli.

Chiara Ceo’luk haberiyle L’Economia’nın kapağı oldu.

Chiara’nın instagramını inceleyenler tek yaptığının dünyayı gezip resim çekmek olduğunu düşünebilir. Fakat bu işinin sadece (11 Milyon takipçiye) görünen yüzü. Chiara, markası Chiara Ferragni Collection, sitesi The Blonde Salad ve The Blonde Salad Crew diye adlandırılan ekibinin yönetiminin yanı sıra, aralarında Tods’un da bulunduğu önemli markalara proje ve içerik üretiyor. Tüm bunların dışında kendi gibi influencer olan kızkardeşi Valentina’yı da temsil eden bir yetenek ajansı var.

10 Milyonu aşkın takipçim beni destekliyor ama onlara sadece ne giydiğimi göstererek devam edemem.

CEO olmasıyla sorumlulukları da artan Chiara’nın 2018 planları arasında tüm bu projeleri daha da büyütmek var. Yönetimin başına geçince öncelikle masrafları kısmayı planladığını söyleyen Chiara, ayrıca yaptığı her işbirliğinde kendi kitlesine uygun ve takipçilerinin güvenini sarsmayacak markalarla çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini belirtiyor.

Son dönemlerde daha olgun bir Chiara’yla karşı karşıyayız.

Chiara’nın influencer, iş kadını ve tasarımcı gibi kimliklerinin yanına CEO’yu da eklemesiyle birlikte 2018’in bol miktarda The Blonde Salad’lı geçeceği belli oldu. Ne de olsa instagram hesabında da dediği gibi #blondesaladneverstops.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.