Moda Severler İçin Artık Bir Televizyon Programı Var: StyleIst

 

Alexa Chung’ın Vogue için hazırladığı video serisini ilk seyrettiğimde, içimden “İşte bu” demiştim. Alexa sektörden kişilerle röportaj yapıyor, moda dünyasının perde arkasını tanıtıyordu.

Biz ise modayı magazin programlarına harmanlanmış olarak izledik hep televizyonlarda, şimdi size bir müjde, artık çok keyifli, kaliteli ve eğitici bir moda programı var Türkiye’nin!

Adı: StyleIst

StyleIst’i Asena Sarıbatur Hazırlıyor

Asena Sarıbatur

Mart ayında ilk bölümü yayınlanan StyleIst’i Asena Sarıbatur hazırlıyor ve sunuyor. Asena’yı Moda Kariyeri’ni kurduğum ilk günlerden beri tanıyorum, bu programla birlikte sektör deneyimlerini paylaşıp aynı zamanda izleyicilerini hem kendi seyahatlerine dahil ediyor, hem de moda dünyasından önemli isimleri konuk ederek ilk defa gerçekten bilgilendirici bir içerik sunuyor.

Asena uzun zamandır moda sektörünün içinde. Ekonomi okuduktan sonra, Sinema & Televizyon alanında yüksek lisansını tamamlamış ve ardından editörlük ve stil yaratıcılığı alanında sektörde çalışmaya başlamış. Şu anda onu tüm deneyimlerini eğitimini aldığı konu ile birleştirdiği StyleIst programı ile Bloomberg HT’te izliyoruz.

 

Bugüne kadar StyleIst programına konuk olanların arasında Bahar Kongel Fransez, Vintage İstanbul’un kurucusu Özge Tan Özbek, stil danışmanı Tülin Kermen, güzellik editörü Gözde Atakoğlu, Barış Çakmakçı gibi isimler var. Biz de modakariyeri.com ekibi olarak 7. bölümde yer aldık ve sitemizi anlattık.

Asena programında moda sektöründe çalışmanın ne demek olduğunu gerçekten çok özenli bir şekilde yansıtıyor. Türkiye’de moda sektöründe kariyer yapmak isteyen gençler hala yanlış algılarla savaşmak zorunda kalıyorlar. Bu programın birçoğuna cesaret vereceğinden ve onları bilgilendireceğinden eminim. Asena’yı bu özgün programa verdiği emek için tebrik ediyor ve moda sektöründe konuşulmayanları konuşmamızı sağladığı için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Bizim yer aldığımız bölümler hemen aşağıda, başlamışken hepsini seyredin deriz!

 

 

 

 

 

 

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.