Karl Lagerfeld Rotasını Antik Mısır’a Çevirdi

Karl Lagerfeld ve Chanel harikalar diyarı , bir sonraki rotasını Antik Mısır’a çevirdi . Altın tonlarının ve egzotik derilerin cazibesini Dendur Tapınağında gözler önüne serdi .

Kleopatra, Ramses ve yüzyıllara izini bırakmış tanrıçalar…

Antik Mısır binlerce yıldır  yaşam şekli, mücevherleri ve kıyafetleri ile tasarımcılara ilham olmuş bir rehber. Chanel ve Karl Lagerfeld harikalar diyarının bu yeni rotası, 2018-2019 Pre-Fall defilesinin de temelini oluşturuyor.

New York Metropolitan müzesinde bulunan Dendur Tapınaklarında gerçekleşen defilede, koleksiyonun kilit parçalarını egzotik deriler, altın tonları, grafik desenler, zengin parıltılar ve klasik tüvit kumaşlar oluşturdu.  Bedeni saran kesimler, ikonik kleopatra makyajlı modellerle, klasik ve elektronik müzik eşliğinde Antik Mısır kadınlarının güzellik kodlarını tekrar günümüze taşıdı.

 

Pharrell Williams, Chanel firavunu olarak defilenin sürprizlerindendi. Kaia Gerber ise tomboy bir Nefertiti gibi podyumda yürüdü. Geceye Blake Lively, Penelope Cruz, Margot Robbie gibi isimler klasik Chanel parçalarıyla katıldı.

3 yorum

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.