Anna Wintour Nike İle İşbirliği Yaptı

Amerikan Vogue’unun direktörü Anna Wintour, moda dünyasının en güçlü yöneticisi olarak bilinir. Dergiler her ne kadar eski güçlerini kaybetmeye başladılarsa da, Wintour’un gücü Vogue sayfalarının dışına çıkıp endüstriyi yönlendiriyor desek abartmış olmayız. Bu durumda kendisinin onayı olan projelerden beklentimiz elbette yüksek.

Anna Wintour OK

Vogue’un instagram hesabında yazdığı üzere, Amerikan Vogue ofisinde Anna Wintour’dan onay almış olan herşey AWOK imzası taşıyor. Vogue’un Nike işbirliğiyle çıkardığı Air Jordan koleksiyonunda da her sneaker tabanında bu imzayı taşıyacak. Eğlenceli değil mi?

Ünlü Vogue direktörünü şu ana kadar Air Jordan’lardan çok Manolo Blahnik’lerle görmüş  olabiliriz, ama tasarladığı sneakerlara kendi tarzından bir detay katmış Wintour: tüvit! Wintour vazgeçemediği tüvit takımlarından ilham alarak Air Jordan’lara tüvit detaylar eklemiş, sneakerlar özel bir kutuda süet torbalarla satılacakmış.

Vogue dergisi sneakerların satışından bir yüzde alacağını da açıklamış. Ne dersiniz moda severler sneakerları tüketir mi?

AJ1 “High Zip AWOK” modeli 21 Temmuz’da, AJ3 “AWOK” ise 7 Eylül’de satışta olacakmış. Türkiye’ye gelirler mi bilemiyoruz..

 

 

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.