Adidas ve Danielle Cathari İşbirliği

Moda dünyası sonbahar/kış sezonunu neredeyse tamamen geride bıraktı. ‘ Markaların İlkbahar/Yaz 18 Reklam Kampanyaları’ yazımızda yeni sezonun öne çıkan reklam kampanyalarını incelemiştik. Bu sefer ise karşımızda sıradışı bir İlkbahar/Yaz 2018 işbirliği var. Son dönemlerin spor giyim ve sokak stili alanında en öne çıkan markalarından biri olan Adidas sıradışı bir isimle işbirliği yapıyor: Danielle Cathari. Danielle Cathari ismini çoğumuzun ilk defa duyduğu Hollandılı bir tasarımcı. Amsterdam Fashion Institute’dan yeni mezun olmuş tasarımcı kısa sürede büyük etki yaratmış biri. Okul yıllarından beri futbol ve spor giyim ilhamlı parçalar tasarlayan Cathari bu projede Adidas’ın ikonik Originals parçalarını yeniden yorumlamış.

 

Sıradışı Bir Adidas Originals

Adidas denince hepimizin zihninde beliren markanın üç şeritli logo Cathari’nin dokunuşlarıyla tasarımlarda bambaşka bir havaya bürünmüş. Koleksiyonu incelediğimizde ise gözümüze ilk çarpan nokta yine ikonik çizgiler oluyor, fakat bu sefer bambaşka çizgiler. 90’lar ilhamının yoğun bir şekilde hissedildiği koleksiyonda her türlü renk skalasının kullanıldığını görüyoruz. 90’lı yıllarda çok popüler olan tulumlar ve etek-kot ceket takımlar bu koleksiyonda atlanmamış. 2000’li yıllarda altın çağını yaşayan Adidas’ın salaş eşofmanlarının yeniden yorumlanmasını ise çok sevdik.

 

Bu kapsül koleksiyon geçtiğimiz günlerde ilk olarak  New York Moda Haftasında sergilendi. Satışı ise iki aşamada yapılacak. Koleksiyonun bazı parçaları NYFW sonrası satışa çıktı. Markanın online mağazasına baktığımızda çoğu parçanın hemen tükendiğini görsek de Nisan ayında gelecek yeni parçaları almak isteyenlerin hala bir şansı var.

Danielle Cathari

Bu işbirliği hem Cathari’nin tasarımlarını öne çıkarabilmesini sağlamış hem de Adidas’ın genç tasarımcıları desteklediği  örnek bir proje olmuş. Vintage Originals parçalarını markanın özünden kopmadan dönüştüren, bunu yaparken modanın sürdürülebilirlik sorununa başarılı bir yorum katan Danielle Cathari’nin adını ileriki günlerde sık sık duyacağımızdan hiç şüphemiz yok. Adidas ise yaptığı her işbirliğiyle bir spor giyim markasından çok daha fazlası olduğunu kanıtlamayı başarıyor.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.