A Design Award Yarışmasında Türk Tasarımcıları Ödüllendirildi

Milano’da yaşayan tasarımcı Merve Uçar’ın Synthesis adlı koleksiyonu A Design Award tasarım yarışmasında Altın ödüle layık görüldü.

Merve Uçar

Koleksiyonunu ilk defa Milano Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen 29 Ekim özel defilesinde sergileyen Merve Uçar, bu defilenin ardından Işıl Gün’ün stylingini yaptığı, Barbara Franzo’nun fotoğrafladığı çekimle yarışmaya başvurdu.

Altın ödül alan koleksiyon ilhamını saray kültüründen alıyor. Özellikle Dolmabahçe Sarayına gönderme yapan koleksiyonda metalik deriler, jakar kumaşlar, özel dokuma çift yüzlü kumaşlar, barok desenler ve püsküller öne çıkıyor.

 

Tüm kumaşların yerel üreticiler tarafından üretildiği koleksiyon 27 parça olarak yarışmaya katıldı. Merve Uçar 9 Haziran’da ödülünü alacak.

 

Aynı Yarışmada Tasarımcı Mahmut Ağaç Da Ödül Aldı

Aynı yarışmada bir başka tasarımcı Mahmut Ağaç da tasarladığı evrak çantası ile ödül aldı. Genişleyebilen evrak çantası hem fonksiyonel bir çanta hem de bir tasarım objesi. Tasarımcı en sevdiği çiçek olan manolyayı grafik bir desen haline getirerek yeniden yorumladı. Çiçeklerin üzerine düşen gölgeyi bile desene yansıtarak optik oyunlarla ortaya çıkan bu çantanın adı M’Agnolia.

Merve Uçar ve Mahmut Ağaç’ın defilelerini Milano Başkonsolosluğu 29 Ekim Özel Defilesinde izleme şansını bulmuştuk. Her iki tasarımcıyı da tekrar kutluyor, Milano Başkonsolosluğu’na da tasarıma ve Türk tasarımcılarına verdiği destek için ayrıca teşekkür ediyoruz.

 

A Design Award Hakkında Bilgi İçin Tıklayın

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.