2018 Sonbahar Reklam Kampanyaları

 

Yaz sıcaklarının bastırdığı şu günlerde serin sonbahar/kış günleri bize çok uzakta gözükse de moda dünyası için çoktan yaz sezonunu kapatıpn sonbahar/kışa girdik bile. Markaların 2018 Sonbahar reklam kampanyalarını yayınlamaya başladığı şu günlerde dikkat çeken bazı kampanyaları şöyle sıralayabiliriz.

 

Saint Laurent

Inez& Vinoodh tarafından çekilen bu 90’lı yıllar esintisi taşıyan reklam kampanyasında Kate Moss’u görüyoruz. Bu sonbaharki reklam çekimleri içinde en iddialıları arasında olduğunu söyleyebiliriz.

 

Moschino

Yayınlandığı günden beri çok konuşulan bir çekim Moschino’nunki. Jeremy Scott’un eğlenceli ruhunun sıradışı bir şekilde yansıtıldığı çekimlerde Kaia Gerber ve Gigi Hadid gibi isimleri görüyoruz. Moda dünyasının en tanınmış fotoğrafçılarından Steven Meisel’in çektiği bu kareler bizim açık ara favorimiz.

 

Dsquared2

Mert Alaş ve Marcus Piggott ikilisinin elinden çıkma bir kampanya Dsquared2. Bella Hadid ve Kendall Jenner’ın olduğu bu kampanyanın çekimleri bize yer yer Amerikan, yer yer de nostaljik bir motel havası veriyor.  Alaş ve Piggott ikilisinin her çekimlerine kattıkları seksapel Dsquared2 için de kullanılmış.

Miu Miu

Alasdair McLenna’ın çektiği Miu Miu her zamanki alıştığımız çizgisinde.  Görseller yine yer yer romantik, zarif ve biraz da eğlenceli geliyor- yani tam bir Miu Miu kadını. Fakat birçok reklam kampanyasına göre kıyasladığımızda şaşırtıcı olmayan bir çekim olmuş diyebiliriz.

 

Stella McCartney

Johnny Dufort’un çekimlerini yaptığı Stella McCartney reklamlarınde ilk 2 görsel için oldukça fresh olmuş diyebiliriz. Bu kampanyanın bize tam sonbahar havasını hissettiren karesi için ise 3. resim diyebiliriz.

 

Loewe

Steven Meisel’in İspanyol lüks markası Loewe için çektiği kareler ise favorilerimizden. Moda’nın edebiyat klasikleriyle birleştiği bu kampanyanın bizde uyandırdığı his serin bir sonbahar gününde evde battaniye altında kitap okumak.

 

Gucci

Günümüzün sorunlarından biri olan istifçilik Gucci’nin yeni sezonunun ana konusu. Glen Luchford’un çektiği bu kareler Gucci’nin maksimalist yanıyla harika bir şekilde bütünleşmiş. Fotoğraflarda peruklardan, oyuncak arabalara, kelebeklerden, çay setlerine kadar birçok koleksiyonun içinde Gucci parçalarını seçiyoruz. Alessandro Michele’nin çizgisiyle tam anlamıyla bütünleşmiş bu kareler kuşkusuz bu sonbaharın en iddialıları arasında.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.