Sahne Işıkları ve Etnik Dokunuşlar: Kış Trendlerini Dolabınıza Ekleyin

Yaz henüz bitmemişken kış mevsimine iddialı bir giriş yapmak adına 2018/2019 trendlerini merak ettiğinizi biliyoruz. Modanın kalp ritmini üzerinizde hissetmek istiyorsanız bilmeniz gereken tek şey var. O da asla “asla bunu giymem!” dememek. Ne de olsa gün gelir rüküş gördüğünüz parça sezonun en kilit parçası haline gelebilir.

İşte önümüzdeki kışın en iddialı parçaları;

Klasik Leopar:

Bu kış baskılar çok vahşi olacak.Hatta belki biraz da renkli, tamam! kabul edelim, çok renkli ve fosforlu. Bu akımın öncüsü olan Tom Ford bizi 80’ler ve 90’lardan aldığı ilham ile zaman makinasına bindirip klasik leopara götürdü.Sizlere tavsiyemiz gücü ve seksepalitenizi öne çıkarmak istiyorsanız leopar ve kaplan desenini, masumiyetinizi öne çıkarmak istiyorsanız zürafa ve zebra desenlerinden yana seçim yapmanız olacaktır.

Max Mara                          Dolce & Gabbana                                 Tom Ford

Midi Etek:

Minileşen değil, aksine paçalara ulaşmak üzere olan eteklerinizi ve elbiselerinizi, oversize blazer ceketleriniz ile tamamlayıp tarzını ortaya koyabilirsiniz.

Chanel                                     Jason Wu                                 Calvin Klein

Deri Elbise:

Lady Gaga yaz sıcağında dahi Sonia Rykiel deri elbise giymeyi göze alabiliyorsa deri bu mevsimin en çok tercih edilen materyalleri arasına girmeyi başardı demektir. Mevsimin en güzel tasarımlarını görebileceğiniz deri ceketlerden sonra deri elbise modelleri de bu anlamda kış hazırlıklarınız içinde yer almalı.

Sonia Rykiel                         Alexander McQueen                              Tods

Etnik Dokunuş:

Saçaklar,düzensiz dikişler,örgüler… Doğu desenlerinin batı kalıplarına bezenmiş en modern hali ile renkli bohem parçaları sevmeyenimiz yoktur. Artık sezonda tüm parçaları ele geçiren bu dokunuşu kış günleri için dolabınıza eklemenizde fayda var.

Etro                                           Sacai                                         Loewe

Sahne Işığı:

Pantone’nun bu seneki renkleri arasında yer alan Limelight’ın etkisi çoktan podyumları sardı. Güneşin gizlenmeye başladığı kış aylarında sokakları aydınlatmak artık çok kolay. Hem desenleri hem pvc gibi plastik dokuları ele geçiren fosforlu sarı önümüzdeki yaza kadar etkisini korumaya devam edecek.

Tom Ford                                    Balmain                                      Prada

Vinil:

80’lerin asi stilinden yola çıkarsak rugan, deri, vinil detayların özünde tartan ve ekose detayları ile bütünleştirilmesi önerilir. Ancak bu kış sezonunda birçok tasarımcı podyumda vinili ana renklerdeki yünlü,pamuklu trikolarla tamamlamayı tercih etti.

Marni                                             N.21                                         Miu Miu

Kat kat:

Olumsuz hava koşullarına karşı fazladan bir iki cekete ne dersiniz? Peki abartıp üç ceketle gezebilmeyi göze alabilir misiniz? Moda bu anlamda sınırları zorlamaya devam ediyor. Olağandışı stylingleri ile podyumlarda yine dikkatleri çekmeyi başaran Alexander Mcqueen’in vurgulamak istediği şu; deri detaylar hem spor hem de klasik kombinler ile kullanılabilir.

Lemaire                                     Calvin Klein                       Alexander McQueen

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.